PPAL
DINGANG
| Disponibilitate: | |
|---|---|
| Cantitate: | |
Banda de aluminiu acoperită cu culoare 3003 H14 este un material rulant prefinisat, conceput pentru uși rulante, lamele de rulouri, ușile de garaj și sistemele de închidere arhitecturală aferente. Substratul din aluminiu 3003 combină rezistența la coroziune, greutatea redusă și formabilitatea practică, în timp ce acoperirea pre-aplicată oferă suprafața decorativă necesară înainte ca banda să intre pe linia de producție a oblonului.
Banda poate fi tăiată la lățimea de alimentare cerută de echipamentul de formare a obloanelor clientului și furnizată cu culori solide, tonuri metalice, gri antracit, maro, texturi cu granulație de lemn și alte finisaje specifice proiectului. Bavurile la marginea joasă și flexibilitatea acoperirii stabile sunt importante pentru formarea continuă a rulourilor și aspectul șipcilor finisate.
Dingang furnizează benzi de aluminiu acoperite cu grosimi și lățimi personalizate pentru producătorii de jaluzele, furnizorii de sisteme de uși și distribuitorii de materiale de construcție. RAL K5, RAL K7, Pantone și referințele de culoare aprobate de client pot fi discutate în funcție de cerințele de producție.
Solicitați Pret benzi obturatoare 3003 H14
| Produs | Bandă de aluminiu acoperită cu culoare pentru uși și lamele de rulouri |
| Aliaj primar | AA3003 |
| Temperamentul primar | H14 |
| Alte serii de aliaj disponibile | AA3003, AA3005, AA3105 conform cerințelor proiectului |
| Alte opțiuni de temperare enumerate | H18, H24, H26; combinațiile de aliaj și tempera disponibile trebuie confirmate înainte de a comanda |
| Grosimi populare | 0,18 mm, 0,19 mm, 0,20 mm, 0,21 mm, 0,37 mm, 0,40 mm și alte grosimi personalizate |
| Capacitatea de grosime a materialului liniei de acoperire | 0,024–1,50 mm |
| Lățimi populare de alimentare a lamelor | 118 mm, 119 mm, 120 mm, 121 mm, 122 mm și alte lățimi personalizate |
| Capacitate de acoperire și lățime de tăiere | 15–1600 mm |
| Culori populare | Alb, argintiu, gri antracit, maro, finisaje cu granulație de lemn și culori personalizate |
| Potrivirea culorilor | RAL K5, RAL K7, Pantone sau referință de culoare aprobată de client |
| Opțiuni de suprafață | Culoare solidă, finisaj structurat, granulație a lemnului, textură nisip și alte finisaje decorative aprobate |
| Cerință de margine | Bavurile de tăiere trebuie reduse la minimum, astfel încât să nu interfereze cu alimentarea, formarea ruloului sau asamblarea |
| Formular de aprovizionare | Bobina, bandă de fante sau material specific pentru șipci, conform cerințelor clientului |
| Miez interior | Miez de hârtie, 405 mm sau 505 mm diametru interior |
| MOQ | 1–5 tone metrice pe specificație |
| Aplicații tipic | Uși de rulouri, lamele de rulouri, uși rulante de garaj, obloane și componente de închidere formate aferente |
H14 este o temperatură semi-dură întărită. Oferă o rigiditate mai mare decât aluminiul recoapt, păstrând în același timp o capacitate de formare utilă pentru operațiuni adecvate de rulare, îndoire și profilare.
AA3003 este un aliaj de aluminiu-mangan utilizat pe scară largă în produsele formate unde rezistența la coroziune și lucrabilitatea sunt importante. Combinat cu un sistem adecvat de pretratare și acoperire, este potrivit pentru componentele obloanelor expuse la mediile normale ale clădirii.
Densitatea relativ scăzută a aluminiului ajută la reducerea greutății finisate a perdelei în comparație cu multe alternative metalice mai grele, care pot beneficia de manipulare, instalare și sisteme compatibile de acționare a obloanelor.
Acoperirea decorativă este aplicată înainte ca banda să fie formată în șipci, reducând nevoia de vopsire secundară a componentelor obturatorului finalizate.
Discutați despre specificațiile lamelelor pentru rulouri
Lamele pentru rulouri sunt supuse tăierii, rulării, stivuirii, instalării și mișcării repetate în timpul serviciului. Prin urmare, suprafața acoperită are nevoie de flexibilitate adecvată, aderență și rezistență la abraziune pentru profilul oblonului și linia de producție dorite.
Următoarele valori de acoperire se bazează pe specificațiile enumerate pentru aluminiu vopsit anti-zgârieturi. Criteriile finale de acceptare trebuie confirmate în specificația comenzii pentru fiecare sistem de acoperire și finisaj.
| Proprietatea acoperirii / Test | Standard listat | Rezultat listat / Cerință |
| Pretratament | — | Fără crom |
| Grosimea stratului frontal | EN 1396 | Grund + vopsea: 24 ±3 µm sau 22 ±3 µm, conform specificației selectate |
| Acoperire pe revers | EN 1396 | 4 ±1 µm sau 7 ±2 µm, conform specificației selectate |
| Luciu | EN 1396 | Finisaj structurat: 28 ±5 sau conform cerințelor clientului |
| Măsurarea culorii | EN 13523-3 | CIELAB, iluminator D65, observator 10°; ΔE* maxim 1,0 pentru specificațiile enumerate |
| Metalic / Granul lemnului / Culori organice selectate | Evaluarea vizuală a referințelor | Evaluare colorimetrică vizuală în raport cu proba de referință convenită |
| Test de blocare | ASTM D3003 | Rezultat listat: 8-10 în funcție de culoare |
| Lucrabilitate / Fisurare dupa indoire | EN 13523-7 | T 0,5 fără fisuri severe |
| Test MEK - Partea din față | EN 13523-11 | Peste 100 de frecări duble |
| Testul MEK - Partea inversă | EN 13523-11 | Peste 60 de frecări duble |
| Rezistenta la abraziune | EN 13523-16 | Test de abraziune Taber, 2 × 500 g, 1.000 de cicluri; roți CS10; până la 50 mg în funcție de produs |
| Aspect | Inspecție vizuală | Banda de aluminiu vopsită nu trebuie să aibă defecte vizibile de suprafață |
O bandă obturatoare este transformată dintr-o bobină plată într-o șipcă profilată printr-o secvență de role de formare. Prin urmare, stratul de acoperire trebuie să tolereze curbura și deformarea necesară fără fisuri sau pierderi inacceptabile de aderență.
Performanța îndoirii în T și testele practice de rulare sunt deosebit de utile atunci când se introduce un nou strat de acoperire, grosime sau profil obturator. Performanța reală de formare depinde și de geometria rolei, viteza de formare și condițiile de contact cu suprafața.
Lățimea fantei afectează direct geometria șipcii obturatorului finit. Banda de pornire trebuie să se potrivească cu lățimea dezvoltată cerută de mașina de profilat și nu numai cu lățimea vizibilă a șipcii finite.
Lățimile de alimentare populare enumerate includ 118 mm, 119 mm, 120 mm, 121 mm și 122 mm, în timp ce linia de producție mai largă poate face față cerințelor personalizate de tăiere în limita capacității disponibile.
Bavuri excesive pe margine pot cauza dificultăți de alimentare, pot interfera cu formarea rolelor, pot crea probleme de manipulare și pot afecta marginile finisate ale șipcilor. Prin urmare, controlul bavurilor ar trebui inclus în cerința de inspecție a materialului primit.
Alb, argintiu, gri antracit și maro sunt de obicei selectate pentru sistemele rezidențiale, comerciale și industriale. Culorile solide suplimentare pot fi potrivite cu RAL , Pantone sau un eșantion aprobat de client.
Suprafețele cu fibre de lemn oferă aspectul lemnului, păstrând în același timp un substrat de aluminiu. Sunt potrivite pentru obloane de garaj, deschideri rezidentiale si proiecte arhitecturale unde este necesar un aspect decorativ mai cald.
Finisajele structurate sau texturate pot reduce vizibilitatea urmelor minore de suprafață și pot crea un aspect arhitectural diferit în comparație cu o șipcă netedă lucioasă a obturatorului.
Solicitați RAL sau culori personalizate pentru obturator
Usi rulouri rezidentiale
Usi rulante de garaj
Jaluzele pentru magazine
Obloane de securitate comerciale
Rulouri pentru ferestre
Usi obloane depozite
Închideri industriale rulante
Lamele obturatoare din aluminiu profilate la comandă
Furnizați desenul lamelelor sau specificația existentă a materialului aprobat. Geometria profilului determină lățimea necesară a benzii dezvoltate și secvența de formare.
Grosimea afectează rigiditatea șipcilor, greutatea cortinei și comportamentul de rulare. Folosiți grosimea aprobată pentru profilul oblonului și mașina necesare, în loc să selectați grosimea numai în funcție de dimensiunea ușii.
Specificați lățimea de bandă plată necesară înainte de formare. Acest parametru este critic, deoarece chiar și o mică diferență de lățime poate modifica geometria de interblocare sau acoperirea lamelelor.
Această pagină acoperă un produs 3003-H14. Dacă linia de formare necesită o temperatură diferită, cum ar fi H18, H24 sau H26, aceasta trebuie menționată separat în cerere, astfel încât combinația de material aplicabilă să poată fi confirmată.
Specificați grosimea acoperirii, culoarea, luciul, textura și orice criteriu de prelucrabilitate sau abraziune necesar. Instalațiile exterioare pot necesita performanțe diferite de acoperire față de sistemele de obloane interioare protejate.
Opțiunile de miez interior enumerate sunt 405 mm și 505 mm. Confirmați diametrul miezului și greutatea acceptabilă a bobinei față de derulator sau echipament de alimentare înainte de producție.
Verificați grosimea materialului și lățimea fantei în raport cu specificațiile de producție aprobate înainte de a încărca o bobină completă pe linie.
Inspectați ambele margini ale fantelor pentru a detecta bavuri excesive, distorsiuni sau deteriorări care ar putea afecta calitatea alimentării sau rulării.
Suprafața acoperită vizibilă trebuie verificată pentru zgârieturi, zgârieturi, defecte de acoperire, pete și variații de culoare înainte de producerea șipcilor.
Pentru uși mari sau comenzi de proiect repetate, comparați bobina cu culoarea de referință aprobată înainte de producție pentru a reduce diferențele vizibile între șipci sau loturi.
Pentru un nou aliaj, temperatură, grosime sau sistem de acoperire, o scurtă încercare de formare poate ajuta la verificarea comportamentului la îndoire, a stării de acoperire și a geometriei profilului înainte de producția completă.
| Cantitatea minima de comanda | 1–5 MT pe specificație |
| Informații esențiale pentru întrebări | Aliaj, temperatură, grosime, lățime, tip de acoperire, referință de culoare și aplicare finală a obturatorului |
| Format de aprovizionare | Bobine, benzi sau material specific lamelelor, conform cerințelor clientului |
| Materialul miezului interior | Miez de hârtie |
| Diametrul miezului interior | 405 mm / 505 mm |
| Ambalaj exterior | Protecție din carton |
| Ambalare pentru transport maritim | Palet din lemn cu ghidaje adecvate, separatoare și materiale de asigurare pentru transportul pe mare |
Trimiteți cerințele pentru banda obturatoare
Este utilizat ca material prefinisat de profilare pentru uși rulante, lamele de rulou, uși rulante de garaj, obloane și componente de închidere profilate aferente.
H14 este o temperatură semi-dură întărită. Oferă mai multă rigiditate decât aluminiul complet recoapt, păstrând în același timp capacitatea de formare utilă pentru profile adecvate.
Gama de produse listată include grosimi comune precum 0,18, 0,19, 0,20, 0,21, 0,37 și 0,40 mm. Gama mai largă de materiale pentru linia de acoperire se extinde de la 0,024 mm la 1,50 mm, sub rezerva revizuirii specificațiilor finale.
Lățimile populare enumerate includ 118, 119, 120, 121 și 122 mm. Alte lățimi pot fi tăiate în funcție de profilul oblonului și specificațiile de alimentare ale mașinii de formare.
Bavuri excesive pot interfera cu alimentarea cu material, pot marca echipamentele de formare, pot crea probleme de manipulare sau pot afecta marginea finisată a lamelei oblonului. Prin urmare, calitatea marginilor ar trebui inclusă în inspecția de intrare.
Da. Gama de finisaje listată include texturi cu granulație a lemnului, precum și culori solide și alte suprafețe decorative. Apariția finală ar trebui să fie confirmată cu o referință aprobată.
Da. Culorile pot fi discutate conform RAL K5, RAL K7, Pantone sau un eșantion aprobat de client. Toleranța culorii și cerințele de luciu trebuie confirmate înainte de producția în masă.
Specificațiile anti-zgârieturi enumerate includ grund pentru față și vopsea de aproximativ 24 ±3 µm sau 22 ±3 µm, cu opțiuni de acoperire pe revers de aproximativ 4 ±1 µm sau 7 ±2 µm.
Poate fi furnizat pentru echipamente compatibile de rulare continuă. Grosimea necesară, lățimea benzii plate, diametrul miezului și greutatea bobinei trebuie verificate în raport cu specificațiile mașinii înainte de a comanda.
Diametrele interioare ale miezului de hârtie enumerate sunt 405 mm și 505 mm. Mărimea corectă ar trebui să fie selectată în funcție de desfășuratorul sau echipamentul de alimentare al clientului.
MOQ listat este de aproximativ 1–5 tone metrice per specificație. MOQ final depinde de aliaj, temperatură, grosime, lățime, acoperire și cerințele de culoare.
Vă rugăm să furnizați aliaj, temperatură, grosime, lățimea benzii plate, tipul de acoperire, referința de culoare, luciu, diametrul miezului, greutatea bobinei, cantitatea și destinația. Se recomandă, de asemenea, un desen cu lamele obturatoare sau specificația de alimentare a mașinii de formare.
Produse
Aplicație
Legături rapide
Contactaţi-ne